Testy produktów dla dzieci i rodziców.

Ekologiczne duńskie pieluszki

 http://i1044.photobucket.com/albums/b450/Sprytka9/logos_zpsdksfeujh.jpg

Dostałam ostatnio niezwykłą przesyłkę z ekologicznymi pieluszkami jednorazowymi do przetestowania. Muszę przyznać, iż nigdy wcześniej nie interesowałam się ekopieluszkami, gdyż sądziłam, iż skoro jest to produkt, którego nie je moje dziecko, nie wcieram mu go również w skórę, to wcale nie wpływa na jakość bytowania mojego maleństwa. Myliłam się. Zasiadłam do lektury na temat pieluszek ekologicznych i zrozumiałam, skąd biorą się problemy skórne niemowląt, jak pieluchy które nie są biodegradowalne wpływają na środowisko, a przede wszystkim ile mogę zaoszczędzić nie musząc wydawać pieniędzy na kremy na odparzenia.

Pieluszki, które testowałam to BAMBO NATURE, a otrzymałam je dzięki uprzejmości sklepu internetowego pieluszkiekologiczne.com.pl

Ta egzotycznie brzmiąca nazwa BAMBO NATURE sugeruje być może afrykańskie pochodzenie produktu – my Polacy wychowani na „Murzynku Bambo” ;-) Jednak nic bardziej mylnego. Pieluszki Bambo Nature, to produkt duński. Wyprodukowany przez znaczącego producenta wyrobów higienicznych min. pieluszek, pieluchomajtek, podkładów higienicznych, kosmetyków – firmę ABENA. Zarówno pieluszki Bambo Nature, jak i wiele innych produktów tej firmy posiadają Skandynawski Znak Ekologiczny „Swan”. Skandynawski Znak Ekologiczny przyznawana jest od 1989 roku przez i stowarzyszenie Ministrów Krajów Skandynawskich: Szwecji, Finlandii, Norwegii , Islandii i Danii. Z rosnącą dbałością o ekologię, każdy producent musi posiadać dla swoich produktów politykę redukowania negatywnego oddziaływania na środowisko.

Opakowanie pieluszek, które otrzymałam ma 27 sztuk. Zapakowane są w wygodny foliowy worek z rączką, który jest w 100% biodegradowalny. Pieluszki można śmiało nazwać pieluchomajtkami, gdyż po zapięciu napów ze strechu, świetnie przylegają do skóry, a przy tym rozciągają, dopasowując do brzuszka. Dzięki temu dają dużą swobodę ruchów. Kolejną bardzo pozytywną cechą BAMBO NATURE, jest ich cienkość i elastyczność. Nie są sztywne, a bardzo delikatne i bardzo cieniutkie. Myślałam, że może mieć to wpływ na ilość pomieszczonego płynu, ale myliłam się. Pieluszki są bardzo chłonne. Wykonane ze specjalnej celulozy, pozwalającej skórze oddychać, przez co minimalizują ryzyko wystąpienia odparzeń i podrażnień. Nie zawierają wybielaczy optycznych ani perfum, dlatego mamy dzieci z alergią lub atopowym zapaleniem skóry, koniecznie powinny je wypróbować. Nie mają też w składzie płynów kosmetycznych. W skład pieluchy wchodzi, jak najwięcej składników odnawialnych, naturalnych. Producent zapewnia na opakowaniu, iż daje gwarancję, że ten produkt wywiera minimalny wpływ na dziecko i środowisko. Poza tym mają świetny design w szalonego tygryska, który dzieciom bardzo się spodobał.

Polecam te pieluszki wszystkim mamom, którym zależy aby ich maleństwa czuły się dobrze we własnej skórze. Czytałam ostatnio artykuł o duńskich przedszkolach, które są bardzo kontrowersyjne, gdyż dzieci prawie cały czas spędzają na dworze, niezależnie od pogody, robią co chcą, piją zimne mleko. Skaczą po drzewach, siedzą w kałużach i są zawsze uśmiechnięte. W przedszkolach tych obowiązują też żelazne zasady dotyczące żywienia – zero słodyczy, tylko kanapki z razowego, ciemnego pieczywa, które przygotowują w domach rodzice i wspomniane zimne mleko. Taki model kulturowy, jest odmienny od naszego, gdzie na dziecko „chucha się i dmucha”, aby się nie przeziębiło, ale do tego co je nie przykłada się już takiej wagi, a słodycze dzieci w Polsce jedzą na potęgę. Duński model wychowania przekonuje mnie bardziej i tak sobie myślę, że skoro pieluszki BAMBO NATURE zaprojektowali i wyprodukowali Duńczycy, którzy tak dużą wagę przykładają do tego co wcinają maluchy i zapewniają im tyle ruchu, to muszą to być dobrze zaprojektowanie pieluchy, w których maluchy będą mogły przetrwać survival.

DSC_8471.JPG

http://i1044.photobucket.com/albums/b450/Sprytka9/DSC_8466_zpshl9erdlm.jpg

http://i1044.photobucket.com/albums/b450/Sprytka9/DSC_8469_zpsbgojxecq.jpg

http://i1044.photobucket.com/albums/b450/Sprytka9/DSC_8480_zpss1b0xyqx.jpg

http://i1044.photobucket.com/albums/b450/Sprytka9/DSC_8483_zpsyyjki8lz.jpg

http://i1044.photobucket.com/albums/b450/Sprytka9/DSC_8484_zpshbkuunvi.jpg

http://i1044.photobucket.com/albums/b450/Sprytka9/DSC_8485_zpsl6lnvz3y.jpg

http://i1044.photobucket.com/albums/b450/Sprytka9/DSC_8487_zpsmorml9ls.jpg